Mechanik zaprosił do wielkiego grania

Data: 26-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mechanik zaprosił do wielkiego grania

Pod honorowym patronatem starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile „Esport Mechan Lan (EML)” – turniej gier komputerowych, zorganizowany przez uczniów technikum informatycznego. W Counter Strike Global Offensive rywalizowało 16 pięcioosobowych drużyn z całej Polski, można więc powiedzieć, że zawody rosną w siłę i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem (tegoroczna edycja była już trzecią). Rywalizacja w rozgrzanej od sportowo – komputerowych zmagań sali gimnastycznej „Mechanika” trwała od rana do wieczora. Emocje przeżywali nie tylko uczestnicy, ale również kibice, dla których także przygotowano szereg atrakcji i nagród.

- Gratuluję i dziękuję organizatorom, z panią Renatą Nagiewicz na czele, a także dyrektorowi szkoły, panu Jackowi Sikorskiemu za otwartość na pomysły uczniów i bardzo zaangażowanemu w przygotowanie imprezy panu Andrzejowi Wolskiemu, przewodniczącemu samorządu rodziców. Brawa należą się także uczniom za przygotowanie sali pod kątem rozgrywek, a nie było to łatwe przedsięwzięcie – powiedział Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu w Pile, który z podziwem przyglądał się świetnie zorganizowanemu turniejowi.